Tureb-Anadolu Üniversitesi Isbirliginde Uzmanlik Egitimleri Basliyor

http://www.tureb.org.tr/tr/Notices/Detail/865
Tureb - Anadolu Üniversitesi Isbirliginde Uzmanlik Egitimleri Basliyor

Turist Rehberleri Birligi ile Anadolu Üniversitesi arasinda 16 Nisan 2018 tarihinde mevcut turist rehberlerine ve ilerde turist rehberi olacak rehber adaylarina yo?nelik “Turist Rehberleri Uzmanlik Egitimi” protokolü imzalanmistir.

Bu isbirliginin amaci; turist rehberlerinin ve turist rehberi adaylarinin kültürel miras ve sanat tarihi konularinda bilgi seviyelerinin arttirilmasidir. Böylece bilgi birikimleri ve egitim düzeyleri ile daha basarili ve mesleklerine daha bagli bir sekilde faaliyet gösteren turist rehberleri, sunacagi hizmetler ile de farklilik yaratacaktir.

Bu kapsamda uzmanlik egitimi ile ilgili e-Sertifika Programlarini basari ile tamamlayan mevcut turist rehberlerinin sicillerine uzmanliklari kaydedilecektir. Turizm/Turist Rehberligi Bölümü ögrencileri, turist rehberligi yapma belgesine sahip olduktan sonra aldiklari uzmanlik egitimleri de sicillerine islenebilecektir.

Turist Rehberleri Uzmanlik Egitimleri kapsaminda Sanat Tarihi ve Kültürel Miras Uzmanligi e-Sertifika programi hazirlanmistir.

Ilgilenen rehberlerimiz ve Turizm/Turist Rehberligi Bölümü ögrencilerimiz asagida yer alan link araciligiyla basvurularini yapabileceklerdir.

LINKLER:

http://esertifika.anadolu.edu.tr/

http://esertifika.anadolu.edu.tr/hakkimizda

http://esertifika.anadolu.edu.tr/basvuru

IZRO Adres degisikligi

Degerli Üyelerimiz;

Hatirlanacagi üzere 17 Aralik 2015 tarihinde gerçeklesen genel kurulumuzda binamizla ilgili bazi konular gündeme getirilmisti. Apartman toplantilari odamizda tertiplendigi için sorunlarin neler oldugunu zaten bilmekteydik.

Ancak binamizda bes yildir yasadigimiz sikintilarin son iki yilda hizmetlerimizi ciddi bir sekilde aksatacak boyuta ulastiran su baskinlari, bina içi altyapi sorunlari, bina disi elektrik arizalarinin yaninda hirsizlik gibi güvenlikle ilgili birçok problem yasadik.

Yukarida saydigimiz bu sorunlara, alt katimizda bulunan masaj salonunun kapamasi sonucunda, kendi gözlemlerimizle sahit oldugumuz çok daha hayati bir sorun eklendi.

1960 yillarinin basinda insa edilen binamizin tasiyici sistemiyle ilgili çok ciddi süphelerimiz vardi. Alt katimizda yeni girecek kiraci tarafindan tadilat yapimi basladigi sirada binanin betonarme sisteminde agir korozyona ugramis bulunan insaat demirleri tüm çiplakligiyla ortaya çikmis oldu.

Bizim için can ve mal güvenligi açisindan durumun vahameti süpheye yer birakmayacak sekilde netlesmis oldu.

Bu durumu çektigimiz resimlerle de sizlerin bilgisine sunuyoruz. Konuyla ilgili olarak ayni zamanda Insaat Mühendisi olan Denetim Kurulu Üyemiz Sn. Alfred PONTREMOLI ve Yüksek Mimar Yönetim Kurulu Baskanimiz Sn. Nebil ALTINEL’in incelemeleri sonucunda kendilerinden alinan görüs dogrultusunda yeni bir yer arayisina girilmistir.

Bunun neticesinde ayni bölgede kalmayi hedef olarak seçtigimizden, yeni adresimiz binamizin iki arka sokaginda bulunan 1444 Sokak Sirma Apartmani 8/5 (Altinkapi Yan Apartmani) Alsancak’dir.

Yeni adresimizde hizmete baslayacagimiz tarih ve Hayat Apartmanindaki dairemizin durumu ile ilgili bilgiler sizlere bilahare bildirilecektir.

En iyi dileklerimizle

IZRO Yönetim Kurulu

    

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

BAŞVURU KOŞULLARI

Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,
a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar,
b) Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar,
c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar)ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar;
Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin ön lisans /lisans programlarından birine,
Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

Detaylı bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz:

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/