Loader
İzmir Turist Rehberleri Odası

Organizasyon Yapısı

YÖNETIM KURULU

Yönetim Kurulumuz, 15.12.2021 tarihinde gerçeklestirilen 4.Olagan Genel Kurul Toplantisi ile göreve getirilmistir.

Macit SASZADE / Yönetim Kurulu Baskani

Ilk ve orta egitimim Misir, Kuveyt ve Türkiye'de geçti. 1980 9 Eylül Buca Egitim Fakültesi Ingilizce bölümü, 1987 Profesyonel Turist Rehber 1988 The London School of Foreign Trade at Morley College London. Business Administration and management'
1981/82 TUREM de Ingilizce ögretmenligi ve yöneticilik, 1982/83 Çukurova holding Baytur A.S Libya sirt projesinde tercüman
Koordinatör 1984/87 Vakiflar Bankasi kambiyo departmaninda, 1988/90 Anba tur Çesme bölge sorumlusu,
1988/2016 Profesyonel Rehber , Din , Kültür ve sanat turlari yapmaktadir.
Evli ve iki kiz çocuk babasi.

Ayça KESICI / Baskan Vekili

Istanbul / Üsküdar dogumlu, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ingiliz Dili ve Edebiyati mezunu. 1989 yilindan beri Ingilizce dilinde rehberlik yapmaktadir. Arkeoloji, botanik , ornitology, gastronomi ve biblical turlar uzmanlik alanidir.

Isa SOYTÜRK / Yönetim Kurulu Üyesi

28 yillik ögretmenlik döneminden sonra, engelli ögrenciler için acilan ilk okulda görevini yapmistir. 1990 yilinda basladigi Profesyonel Rehberlik görevini hala büyük bir keyifle yapmaktadir.

Enriko FILIPUÇI / Yönetim Kurulu Üyesi

Izmir, 1970 dogumlu, Italyan asilli bir Levanten. 1988-92 Ege Üniversitesi Tip Fakültesi’nden önlisans, 1993-97 Dokuz Eylül Üniversitesi Isletme Fakültesi’nden lisans diplomali. 2015-17 Kapadokya MYO Turist Rehberligi bölümünden mezun, Ingilizce, Fransizca, Italyanca dillerinde ülkesel rehber. Izmir Levantenler Dernegi baskan yardimcisi, Bornova Kültür Adasi projesinde danisman. Yedi Kiliseler uzmani. Izmir sehiriçi turlari ve Inanç turizminde uzmanlasma yolunda ilerliyor.

Serif ERSIN / Yönetim Kurulu Üyesi

Berlin "Vineta Grundschule"de Ilkokulu bitirdikten sonra yine Berlin" "Jean Jacques Rousseau Real Schule"de lise 2.sinifa kadar egitimime devam ettim ve hayalim olan" Turist Rehberligi"meslegini edinebilmek için ülkeme döndüm.
Önce Izmir Fatih Kolejinde lise egitimimi bitirdim.
1986 senesinde, Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyati Anabilim Dali bölümünden mezun oldum.
1987 yilinda ise, Kültür ve Truzim Bakanliginin açtigi kurslardan 15.Dönem mezunu olarak meslegime basladim.
Tarih, Edebiyat, Klasik Felsefe ve Islam Felsefesi kendimi en iyi hissettigim, kendimi buldugum alanlardir.

Saban AKIN / Yönetim Kurulu Üyesi

02.03.1956 Dogumlu. Acipayam Bademli Köyü ilkokulu, Acipayam Lisesi, Istanbul Atatürk Egitim Enstitüsü Fransizca Ögretmenligi Bölümü mezunu. Emekli Fransizca ögretmeni. 1989 Yilindan beri rehberlik yapmaktadir.

Kemal SENDIKICI / Yönetim Kurulu Üyesi

1968 Izmir dogumluyum, Izmir 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV- Fotografçilik Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre profesyonel tv kameramanligi ve reklam fotografçiligi yaptim. T.C Kültür Bakanligi'nin açmis oldugu 2001 yili kurs döneminde, Gaziantep Turizm Il Müdürlügü'nden aldigim çalisma karti sayesinde Ingilizce ve ürkçe dillerinde profesyonel tur rehberi olarak görevimi mutlulukla sürdürüyorum. Anadolu Üniversitesi Açik Ögretim Fakültesi Tarih bölümünde lisans ögrencisi olarak ikinci üniversite egitimimi sürdürüyorum.Tarih, Arkeoloji ve Sanat Tarihi üzerine arastirmalar yapmak ve fotograf çekmek en büyük zevklerim. Web Blogger olarak farkli online dergilerde kültür agirlikli gezi yazilari yayinlayarak seyahat ve fotograf tutkunlariyla tüm bu güzellikleri paylasmaya çalisiyorum. Çünkü hayat paylasinca güzeldir.

Mehmet ÇAKIR / Yönetim Kurulu Üyesi

Izmir, Menemen dogumlu. Selçuk Üniversitesi Turist Rehberligi Bölümü ve Anadolu üniversitesi isletme mezunu 2008 yilindan beri Ingilizce dilinde ürkiye ve Dünya'nin çesitli ülkelerinde rehberlik yapmaktadir.

Mehmet ÇABUK / Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yilinda dogdu ve ilk ve orta egitimlerini Izmir de tamamladiktan sonra, üniversite egitimini Hacettepe Üniversitesi Ingiliz Dili ve Edebiyati bölümünden mezun olarak tamamladi. 1990 yilinda basladigi turist rehberligi yasaminda arkeoloji ve sanat tarihi agirlikli turlarin yani sira yemek ve sarap temali turlar, Hristiyanlik ve Yahudi mirasi turlari yapmistir. Yoga egitmenligi sertifikasini aldiktan sonra yoga derslerini tarih ve ören yerleriyle birlestirip yoga ve antik ören yerleri turlari düzenlemistir. Araliklarla A.B.D. üniversiteleri ve kültür merkezlerinde Türkiye tarihi ve turistik degerleri üstüne sunumlar yapmistir. Fotograf tutkusu sergiler açmaya yöneltti ve halâ da fotograf çekmeye devam ediyor.

DENETIM KURULU

Hasan ZUBARI / Denetim Kurulu Üyesi

Hasan YILDIRIM / Denetim Kurulu Üyesi

Alfred PONTREMOLI / Denetim Kurulu Üyesi